Sun & Sport & Fun czyli filozofia, którą wyznaje wielu odwiedzających Szczyrk i okoliczne miejscowości. Latem jeździmy po górach rowerami, biegamy, wspinamy się czy eksplorujemy jaskinie. Uprawiamy sporty ekstremalne oraz turystykę kwalifikowaną, czyli taką, która wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Jesteśmy coraz bardziej fit, wyznajemy zasadę „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, dużo potrafimy. Ale czy jesteśmy na tyle pewni swoich umiejętności np. jazdy na nartach, aby tę wiedzę przekazać własnym dzieciom w przystępny dla malucha sposób i nie zrazić go do sportu? Być może warto oddać dziecko w ręce wykwalifikowanego instruktora i samemu oddalić się ciesząc z jazdy po trudniejszych trasach?

W każdym z ośrodków narciarskich istnieją szkoły nawet dla najmłodszych dzieci, które potrzebują wiele uwagi i cierpliwości. Wystarczą już 3h lekcji z wykwalifikowaną kadrą aby maluch poczuł się pewnie na deskach i chciał kontynuować zabawę na śniegu, bo właśnie przez nią dzieci uczą się najszybciej i najbardziej efektywnie.
Narty to nie tylko przyjemność z jazdy. To także dbanie o bezpieczeństwo własne i innych, przestrzeganie narciarskiego dekalogu, kształtowanie charakteru, pobudzanie do ruchu i realizacja pasji. Beskidzkie stoki narciarskie są łagodne i świetnie sprawdzają się przy okazji pierwszych ślizgów.
Odpowiednie podejście pedagoga, dobór zabaw i odpowiedniego słownictwa spowoduje, że malucha szybko pochłonie ten zimowy sport. Ucząc swoje dziecko samodzielnie i nie mając doświadczenia w przekazywaniu specjalistycznej wiedzy, często nie znajdziemy właściwego słowa zastępującego np. pług. Intuicja doświadczonego trenera sugeruje, że tłumaczenie maluchowi czym jest ten zagadkowy, pług kończy się frustracją. Lepiej zastąpić go… kawałkiem pizzy. Dziecko uczy się poprzez wyobraźnię, dlatego dużo łatwiej wizualizować mu coś, co zna i lubi.

Zabawa na śniegu i uprawianie narciarstwa to świetny pomysł, ale wielu z nas przecenia swoje możliwości lub po prostu zapomina, że większość czasu spędza przy biurku nie uprawiając sportu. Organizm nieprzyzwyczajony do ruchu jest narażony na liczne kontuzje. Dotyczy to również dzieci, chociaż to wulkany energii. Nauczenie maluchów i młodzieży prawidłowych nawyków jest niezwykle ważne i będzie procentować w dorosłym życiu. Instruktor pamięta o przeprowadzeniu rozgrzewki, przypomina o wypiciu czegoś ciepłego i o lekkiej przekąsce np. garści orzechów w trakcie treningu. Korzystając z usług dobrego instruktora narciarstwa czy snowboardu sami możemy skorzystać z jego wiedzy.
Nawyk prawidłowej jazdy na deskach, właściwego zachowania, włączania się do ruchu na nartostradzie to podstawowe informacje, które dziecko będzie szlifować przez wiele sezonów. W dłuższej perspektywie nauka jazdy z wykwalifikowaną kadrą zaprocentuje:

  • pewnością poruszania się na stoku,
  • prawidłową postawą i pozycją narciarską nieobciążającą niepotrzebnie kolan czy kręgosłupa,
  • zmniejszeniem ryzyka kontuzji,
  • właściwym zachowaniem w stosunku do innych narciarzy,
  • rozpoznawaniem podłoża i przewidywaniem co może się zdarzyć,
  • umiejętnością doboru właściwego sprzętu,
  • dobrą zabawą i nowymi znajomościami,
  • czerpaniem maksimum radości z jazdy.

Z nauką jazdy na nartach jest podobnie jak z kursem na prawo jazdy. Jeśli będziemy uczyć się w renomowanej szkole jazdy, z osobami, które w przystępny sposób przekażą nam wiedzę i nauczą jak bezpiecznie poruszać się po drogach, będzie to procentować w całym naszym życiu. Będziemy jeździć z przyjemnością, bez stresu, nie narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu.
Dlatego namawiamy Was aby Wasze pociechy skorzystały z możliwości zdobycia cennej wiedzy i umiejętności z wykwalifikowaną kadrą.
Zapraszamy do Szczyrku na rodzinny i bezpieczny wypoczynek!