Szczyrk jest rajem dla miłośników sportów zimowych, ale czy warto przyjechać tu nie tylko na narty i zimowego grzańca?

Skrzyczne, w którego cieniu wyrosło piękne miasteczko może być początkiem wspaniałej, górskiej przygody i rozwoju pasji, jaką bez wątpienia są góry. To właśnie z jego szczytu rozciąga się niepowtarzalny widok na wschodzące beskidzkie słońce. Kto raz je zobaczy po nocnej wędrówce, bez wątpienia będzie tam wracać.
Może właśnie w Beskidach, na Skrzycznem zacznie się Twoja nowa pasja? Góry to nie tylko wyciągi i stoki narciarskie. To przede wszystkim atmosfera, góralskie smaki, szum lasu i jego zapach. To wspólnie spędzony czas z najbliższymi a także nowe znajomości. Szczyrk to także świetna zabawa po górskiej wędrówce. Ze względu na swoje położenie, zaspokoi potrzeby najbardziej wymagającego turysty. Centrum miasta obfituje w liczne regionalne karczmy, kawiarnie i nowoczesną gastronomię. Organizowane są tu festiwale Food Tracków i wiele innych imprez, podczas których Szczyrk staje się beskidzkim centrum wydarzeń.

Dzięki bogatej bazie noclegowej, do której należą zarówno hotele wysokiej klasy, pensjonaty, komfortowe apartamenty czy kwatery prywatne, każdy znajdzie coś dla siebie i wypocznie z widokiem na beskidzkie lasy, odnajdując nową energię i zabierając ją z powrotem do domu.
Szczyrk to także świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicznych miasteczek jak Wisła, Ustroń oraz Brenna czy Koniaków a także większych miast, do których należy Bielsko-Biała czy Cieszyn. Z pewnością tutaj nuda się nie uda. Poza zwiedzaniem ciekawych miejsc i odkrywaniem regionalnych smaków czekają tu na Ciebie liczne trasy spacerowe wzdłuż malowniczego potoku Żylica, szlaki piesze i rowerowe a także inne atrakcje jak loty paralotnią nad szczytami Beskidów, jazda konna czy crossowe trasy rowerowe. W Szczyrku spokój i harmonia przenika się z adrenaliną i tworzy uzależniającą od tego miejsca mieszankę.

Ludowa kultura, muzyka, sztuka, przyroda, przyjaźni i otwarci ludzie – to wszystko znajdziesz u stóp najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego (1257 m n.p.m.) Czego chcieć więcej?