Czas na zimowy spacer po górach! Pełen pięknych widoków, zimowej aury i satysfakcji z przebytej drogi. Tym razem zabieramy Was na Malinowską Skałę (1152 m n.p.m.), miejsca z najcudowniejszą panoramą na beskidzkie szczyty.

Wybierając się na ośnieżony szlak, sprawdźcie wcześniej prognozę pogody, naładujcie telefon z wpisanym numerem telefonu do GOPR, a do plecaka spakujcie wartościową przekąskę i wlejcie rozgrzewającą herbatę do termosu. Koniecznie ubierzcie się na cebulkę i nie zapomnijcie zabrać ze sobą na zmianę skarpetek, rękawiczek czy czapki. Jeśli wiecie, że w górach w nocy sypał śnieg, liczcie się z trudniejszymi warunkami na szlaku. Wtedy warto zaopatrzyć się w rakiety śnieżne. Gotowi na zimową przygodę?

Swoją wycieczkę zaczynamy na Przełęczy Salmopolskiej, skąd wyruszamy czerwonym szlakiem prosto do celu. Samochód można zostawić na parkingu przy stoku narciarskim.

Teoretycznie ten odcinek powinniśmy przebyć w ciągu ok. 1,5 h, ale nie oszukujmy się, jeśli będziecie co chwilkę zatrzymywać się, aby zrobić zdjęcie, potrwa to nieco dłużej 🙂 Droga, która podczas letnich dni jest szerokim traktem, zimą z trudem mieści dwie mijające się osoby. Trzeba uważać na oblodzenia i wyślizgany śnieg. Szlak pnie się lekko w górę, nie sprawiając żadnych kłopotów. Po drodze podziwiamy oklejone, niczym białym lukrem, potężne drzewa i pozdrawiamy kolejnych turystów. Najprzyjemniejszym momentem jest chwila, w której wychodząc z lasu dostrzegamy ośnieżone, górskie szczyty. Jest pięknie! I byłoby jeszcze piękniej, gdyby nie zbliżające się chmury, które pokrzyżowały nam fotograficzny spacer. Jednak, mimo wszystko postanowiliśmy dotrzeć do celu, aby wzmocnić swoją kondycję.

Na początku wpisu mówiliśmy, że widoki z Malinowskiej Skały zapierają dech w piersiach. Zapierają, jeśli je widać 🙂 My niestety ze szczytu nie zobaczyliśmy nic poza mlecznymi chmurami, śniegiem i uśmiechniętymi piechurami. Ale i tak było warto! Polecamy Wam tę formę aktywności. Niezależnie czy wybierzecie skitury, rakiety śnieżne czy po prostu nogi, ważne jest bezpieczeństwo i dobra zabawa!

Zapraszamy Was do naszej galerii zdjęć z wycieczki na Malinowską Skałę. Do zobaczenia w Szczyrku.