Mając małe dzieci często nie wyobrażamy sobie spokojnego wyjazdu weekendowego a tym bardziej długich wakacji. Jesteśmy przytłoczeni i zmęczeni codziennością. Marzymy aby dzieciaki były zajęte sobą, najlepiej dzięki magii hotelowego organizatora zabaw. Ale czy to jest najlepsze wyjście? Przecież podróże mają kształcić, motywować, otwierać na świat, ludzi oraz nowe pasje i zainteresowania. Kiedy jak nie na początku życia mamy zaszczepić w dziecku chęć poznawania świata oraz radość do spędzania czasu z rodziną? Alternatywą do klasycznych pobytów „nocleg ze śniadaniem” jest pobyt w apartamencie, który daje możliwość spędzania czasu „jak w domu”, ale bez pośpiechu, codziennego stresu i bieganiny.

Relaks w apartamencie daje możliwość bliższego kontaktu z naturą i większą wolność. Jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin, które chcą spędzać ze sobą każdą wolną chwilę i celebrować ją we wspólnym salonie, na tarasie czy w sercu domu czyli kuchni.

Lokalizacje apartamentów Sun&Sport dają szerokie możliwości poznawania Szczyrku i jego okolic. Jednoczesna bliskość do centrum miasteczka oraz górskie otoczenie sprawia, że w zasięgu ręki są rozmaite atrakcje. Począwszy od imprez organizowanych przez Miasto Szczyrk, przez możliwości aktywnego spędzania czasu: trasy rowerowe, szlaki piesze aż po relaks z widokiem na góry, na najwyżej położonej plaży w Polsce. Skrzyczne przyciąga nie tylko amatorów górskich wycieczek i ekstremalnych sportów rowerowych, ale także rodziny z dziećmi, które lubią obcować z przyrodą i odpoczywać podziwiając górską panoramę.

Kiedy jednak rodzicom trzeba nieco zasugerować, co można jeszcze robić z dziećmi w Szczyrku, warto przyjrzeć się pomysłom organizacji Szczyrk Dzieciom, która realizuje cykl projektów, np. Rodzinną Grę Terenową „W poszukiwaniu kwiatu paproci” czy zajęcia pt. ”Dlaczego dinozaury wyginęły”. Szczyrk w sezonie letnim przygotowuje wiele atrakcji dla rodzin. Sztandarową imprezą jest Tydzień Kultury Beskidzkiej, który odbywa się zarówno w Szczyrku jak i w Wiśle czy Brennej przyciągając wielu gości z krańców świata, co jest świetną okazją do poznania kultury krajów z najdalszych zakątków globu.

Kolejną ciekawą propozycją dla rodzin jest akcja „Przewodnik czeka”, która jest niepowtarzalną okazją do zdobycia beskidzkiego szczytu i otrzymania dużej dawki wiedzy o okolicy przekazanej przez fachowca w swojej dziedzinie.

Ale przecież wakacje nie są przeznaczone tylko dla dzieci. Dlatego Miasto Szczyrk oraz Skrzyczne zapraszają dorosłych spragnionych dobrej zabawy na sam szczyt, gdzie przy schronisku w dniach 19-21.07  odbędzie się III Festiwal Piw Regionalnych.

Jak widzicie, Szczyrk jest bezkonkurencyjnym miejscem na spędzenie rodzinnego weekendu a nawet urlopu w gronie najbliższych. Wachlarz atrakcji jest ogromny a szczegółowy spis znajdziecie na http://szczyrk.pl/kalendarz-imprez,m,m1,29#content

Zaplanujcie najlepsze chwile z Sun&Sport.