#dzieńdobrySzczyrk – tak Miasto Szczyrk wita turystów w mediach społecznościowych. Ma być miło, gościnnie i dla wszystkich. Właśnie taka jest, ciągle poszerzająca swe granice, oferta górskiego kurortu.
Wielkimi krokami nadchodzi zima a to oznacza, że do Szczyrku zawitają miłośnicy zimowych sportów i niepowtarzalnego, górskiego klimatu. Jeśli planujecie swoją podróż, a jeszcze nie byliście w beskidzkiej stolicy zimowej rozrywki, polecamy abyście zapoznali się z mapą tras narciarskich w Szczyrku oraz planem darmowych skibusów. Wszelkie informacje, które tam znajdziecie pomogą Wam w zoptymalizowaniu wyjazdu a tym samym do zarezerwowania najlepszego apartamentu w Szczyrku.
Chociaż na kalendarzu dopiero listopad, warto już teraz zaplanować ferie, zwłaszcza, że noclegi w miejscowościach wypoczynkowych znikają w bardzo szybkim tempie. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wynajem apartamentu, w którym z łatwością możecie np. zostawić sprzęt sportowy w dedykowanej narciarni. Każdy apartament jest wyposażony w kuchnię i miejsce do wspólnego wypoczynku. Lokalizacja sprzyja korzystaniu z darmowych skibusów, co widać na mapie dostępnej w załączniku.
Szczyrk nie bez powodu pretenduje do miana zimowej stolicy Polski. Przekrój tras narciarskich, od najłatwiejszych do bardzo trudnych, pozwala zarówno zdobywać nowe umiejętności jak i świetnie bawić się tym, którzy swoją przygodę z nartami czy snowboardem dopiero zaczynają. Dlatego właśnie Szczyrk jest świetnym wyborem i dla rodzin z dziećmi, i dla grup znajomych chcących szusować na bardzo dobrze przygotowanych trasach.
Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w tym rejonie jest znajdujący się nad samym centrum miasteczka Szczyrk Mountain Resort, który gwarantuje najlepsze warunki szusowania, znakomitą bazę gastronomiczną oraz zapierające dech w piersiach widoki.
Zima w Szczyrku to również czas na degustację regionalnej kuchni oraz rozgrzewających trunków. Główny trakt turystyczny obfituje w liczne karczmy, które zapachami i kolorowymi światełkami zachęcają do wieczornej biesiady przy dźwiękach kapeli góralskiej.
My również zachęcamy Was do odwiedzenia nas w Szczyrku! Do zobaczenia na nartostradzie i w apartamentach Sun&Sport!